2016-06-25|Umieszczone w: |przez: Małgorzata Kącka

Nad przebiegiem uroczystości czuwali konferansjerzy Michał i Rafał. Pożegnalne przemówienie wygłosiła  przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Nina Zielińska, która przypomniała, iż jeszcze tak niedawno jako trzynastolatkowie, z obawą i lękiem uczniowie przekraczali po raz pierwszy próg tej szkoły. Zwracając się do Dyrekcji, wychowawców, nauczycieli podziękowała za przekazaną wiedzę i wielki trud wychowawczy.
Absolwenci złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Przyrzekali kontynuować naukę, doskonalić swój charakter i dbać o dobry wizerunek szkoły.
Dokonania trzecioklasistów zebrani mogli prześledzić, oglądając prezentację komputerową, przygotowaną przez uczniów z klasy 3A.
Następnie głos zabrała pani dyr. Mariola Krawczyk, która podsumowała efekty trzyletniej pracy uczniów. Wielu z nich nagrodziła pamiątkowymi statuetkami, dyplomami i nagrodami, a Rodzicom wręczyła listy gratulacyjne.
Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna spotkania, czyli „Wspomnień czar”. Młodzi artyści poetyckim słowem i piosenką wspominali niezapomniane chwile, spędzone w murach tej szkoły.

„Do widzenia przyjaciele
Wspólnych spraw mieliśmy wiele
Dziś ta nitka się urywa
Coś się kończy, a coś zaczyna”

Kiedy zabrzmiały słowa tej pożegnalnej piosenki, wszyscy zdali sobie sprawę z tego, że przyszedł czas rozstania.
Na zakończenie spotkania gościnnie wystąpił zespół Red Tramps, w którym zagrali rodzice, absolwenci, nauczyciele oraz przyjaciele Jedenastki. Muzyczne talenty zaprezentowali Michał, Karolina, Marysia oraz pan Krzysztof. Zaśpiewali z zespołem, zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy.
Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem pani Wiesławy Chmiel i pani Grażyny Maciejewskiej. Oprawą plastyczną zajęła się pani Agnieszka Burdyk.