2016-10-28|Umieszczone w: |przez: Małgorzata Kącka

25 października 2016 r. w naszym gimnazjum odbyła się ceremonia ślubowania klas pierwszych. Uczniowie przyrzekali na sztandar szkoły wierność tradycji, ideałom patriotyzmu i koleżeństwa, sumienność w nauce. W trakcie uroczystości przypomniano życie i dokonania naszego Patrona, por. mar. Mariana T. Mokrskiego, który jest niekwestionowanym wzorem człowieka, Polaka, żołnierza i lublinianina. Pięknie to świąteczne spotkanie wzbogaciły strofy „Poematu o mieście Lublinie” i występ szkolnego chóru.
    Szczególne podziękowania za przygotowanie całej uroczystości należą się uczniom klasy 1a i szkolnym chórzystom oraz ich opiekunom, czyli p. Urszuli Plis, p. Agnieszce Burdyk, p. Sławomirowi Błażewiczowi i p. Wiesławie Chmiel.