2016-12-06|Umieszczone w: |przez: Małgorzata Kącka

W dniu 29 listopada klasa 1F pod opieką pani Joanny Filipowicz-Adamowicz odwiedziła American Corner Lublin - centrum kultury i języka amerykańskiego. O celach jakie przyświecają "Cornerom" (których na całym świecie jest ponad 400) opowiedziała nam pani Sylwia Rytko - Siodłowska. Dowiedzieliśmy się, że misją ośrodków  jest przybliżanie ogólnej wiedzy na temat społeczeństwa amerykańskiego, historii, kultury USA i wspólnych wartości takich jak sprawiedliwość, tolerancja, czy bezpieczeństwo.

American Corner Lublin działa na zasadach zbliżonych do instytucji biblioteki, jednak można tu nie tylko wypożyczyć książkę czy poczytać czasopisma amerykańskie. Centrum posiada bogaty zbiór filmów, gier planszowych i komputerowych oraz organizuje wiele imprez kulturalnych, prelekcji tematycznych oraz warsztaty językowe i zajęcia konwersatoryjne z native speakerami ze Stanów Zjednoczonych.

Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z księgozbiorem i ofertą Cornera, następnie spędzili kilka interesujących chwil z amerykańskimi planszówkami. Kilka osób zapisało się nawet do ośrodka jako czytelnicy i wypożyczyło książki.