2016-12-12|Umieszczone w: Konkursy, |przez: Małgorzata Kącka

w  międzyszkolnych konkursach:

LUBLIN – MIASTO KULTURY
DZIEJE LUBLINA

Bogactwo historyczne i kulturowe naszego miasta inspiruje nas do włączenia się w obchody w roku 2017 okrągłej rocznicy 700 lat od otrzymania przez Lublin praw miejskich. W ramach XIII Tygodnia Kultury w naszej szkole organizujemy międzyszkolne konkursy dla gimnazjalistów: V edycję konkursu Lublin – Miasto Kultury oraz III edycję konkursu historycznego Dzieje Lublina.

Promując historię i kulturę swojego regionu, pragniemy rozwijać w młodzieży postawę identyfikacji z miejscem zamieszkania oraz poszerzać wiedzę na temat Lublina i Lubelszczyzny.

Konkursy to doskonała okazja do współpracy międzyszkolnej. Finały obu konkursów odbędą się 16 lutego 2017 r. podczas Dnia Kultury Lubelskiej, XIII Tygodnia Kultury w III LO. Zapraszamy gimnazjalistów do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

KARTA_ZGLOSZENIOWA_Dzieje_Lublina.docx
KARTA_ZGLOSZENIOWA_Lublin___Miasto_Kultury.doc