2017-01-03|Umieszczone w: Konkursy, |przez: Małgorzata Kącka

Organizatorzy Unia Film Festival 2017: III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej, Kinoteatr Projekt oraz Stowarzyszenie Unia Absolwentów zapraszają młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego do wzięcia udziału w konkursach i warsztatach filmowych.

WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ

odbędą się w III LO w Lublinie 13 stycznia 2017 w godzinach od 9 do 15. Warsztaty poprowadzi Jarek Basaj, lider Filmoteki Szkolnej, absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej.  Podczas warsztatów uczniowie będą mieli okazję poznać poszczególne etapy tworzenia filmów animowanych i stworzyć własne krótkie animacje.

Zapisy do 9 stycznia poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.uniaff.pl (zakładka: Zgłoszenia i kontakt) lub na adres uff2011@wp.pl Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność przesłania zgłoszeń.

KONKURS „MÓJ LUBLIN” Z OKAZJI 700-LECIA MIASTA LUBLIN

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Zadaniem uczestników jest nakręcenie maksymalnie 2-minutowego filmu na temat „Mój Lublin”, w którym w dowolnej formie i technice (dokument, spot, teledysk, animacja, fabuła) przedstawią swój związek z Lublinem: ważne dla nich miejsca, ludzi, wydarzenia.

Na zgłoszenia czekamy do 8 lutego 2017. Film należy zamieścić na portalu youtube lub vimeo i przesłać link do filmu na adres uff2011@wp.pl podając imię i nazwisko, datę urodzenia, kontakt mailowy i telefoniczny oraz szkołę i ośrodek kultury, który reprezentuje uczestnik.

Filmy oceni jury. Oceniana będzie jakość wykonania, oryginalność i osobiste podejście do tematu „Mój Lublin”. Zwycięzca zostanie ogłoszony w terminie do 20 lutego 2017. Nagrodą główną jest mikrofon RODE oraz zestaw filmów.  Zwycięski film zostanie także zaprezentowany podczas gali finałowej Unia Film Festival 2017 dnia 31 marca w Centrum Kultury w Lublinie.

KONKURS GŁÓWNY 7. EDYCJI UNIA FILM FESTIVAL 2016

Do 10 marca 2017 czekamy na krótkie (3-15 minut) filmy fabularne, dokumentalne i animowane stworzone przez młodzież w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym z województwa lubelskiego.  Tematyka filmów jest dowolna. Finał imprezy odbędzie się 31 marca 2017 w Centrum Kultury w Lublinie. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody: pieniężna dla laureata Grand Prix, a także nagrody w postaci sprzętu filmowego i fotograficznego, pakiety książek i filmów, voucher na kurs fotografii w Lubelskiej Szkole Fotografii oraz na grę w escape room Ci Od Gier.
Regulamin konkursu oraz inne szczegóły:
www.uniaff.pl
www.facebook.com/ufflublin

Honorowy patronat nad UFF 2017 objęli Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Wojewoda Lubelski. Przemysław Czarnek, Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz Młodzieżowa Rada Miasta Lublin. Partnerami medialnymi są: Filmoteka Szkolna, Radio Lublin, Radio eR, Magazyn Lubelski LAJF, Media and Youth Lublin oraz Nowy Tydzień. Wśród sponsorów i partnerów tegorocznej edycji są: Szkoła Języka Angielskiego Linguaton, Lubelskie Centrum Druku Cyfrowego, Lubelska Szkoła Fotografii, Filmowe Wydawnictwo Wojciech Marzec, Ci od Gier – Escape Room Lublin, Dom na Podwalu i Fundacja Rozwoju Oświaty Lubelskiej.

uff_warsztaty_konkurs.jpg
zaproszenie_Unia_Film_Festival_2017___konkursy,_warsztaty.pdf