2017-04-19|Umieszczone w: G11, Język angielski, |przez: Małgorzata Kącka

10 kwietnia 2017 roku odbył się po raz XV konkurs organizowany przez nauczycieli języka angielskiego skierowany do uczniów gimnazjów z Lubelszczyzny. Pierwszy etap polegał na zaprezentowaniu przy pomocy albumu lub prezentacji multimedialnej dwóch osób pochodzących z Polski, które rozsławiły nasz kraj w świecie.  Do drugiego etapu zakwalifikowało się 11 zespołów:   Gimnazjum w Pliszczynie, Gim 7, Gim10, Gim 11, Gim 16, Gim 18 i Gim 19, łącznie 27 uczestników. W finale zespoły miały za zadanie przedstawić krótka scenkę opisująca postać sławnego Polaka. Wśród przedstawionych osób znalazł  Się Andrzej Wajda, Maria Curie-Skłodowska, Agnieszka Holland, Robert Lewandowski, Piotr Żyła , Fryderyk Chopin,  Ignacy Paderewski,  Max Factor i Jan Paweł II.
Konkurs  zaszczycił swoją obecnością pan Profesor Mirosław Piotrowski,  Europoseł z regionu lubelskiego, który ufundował nagrodę główną: wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego.

I miejsce zdobyły Agata Witek i Zuzanna Michalczuk z Gimnazjum nr 7 pod opieką pani Magdaleny Kruk.
II  miejsce zajęły Maja Gabryel, Natalia Goliszek z Gimnazjum nr 11 pod opieką pana Tadeusza Sułka.
III miejsce zajęli Patrycja Mazurkiewicz, Szymon Gumiela i Emil Seweryn z Gimnazjum nr 19 pod opieką Pani Małgorzaty Mańko- Pudereckiej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom wysokiego poziomu przygotowania i dużego zaangażowania w konkursie. Do następnej edycji zapraszamy już za rok! J