2017-05-18|Umieszczone w: Erasmus+, |przez: Małgorzata Kącka

W dniach 25 marca do 1 kwietnia 2017 r.  młodzież z Gimnazjum nr 11 uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu grupy Erasmus. Projekt jest realizowany od 2015 roku we współpracy ze szkołami partnerskimi z Włoch, Finlandii, Turcji, Niemiec i Rumunii. W ubiegłym roku szkolnym nasi uczniowie dzięki uczestnictwu w Erasmus Plus mieli okazję odwiedzić już Sycylię, Finlandię i Rumunię.
W tym roku gospodarzem spotkania byli partnerzy ze szkoły w Schrobenhausen. To urocze małe miasteczko leży w północnej Bawarii w Niemczech. Na miejsce dotarliśmy samolotem do Monachium, gdzie przenocowaliśmy zwiedzając jednocześnie to piękne miasto, które jest stolicą Bawarii.
Następnego dnia pojechaliśmy pociągiem do Schrobenhausen.
Program obejmował zajęcia warsztatowe, wycieczki i spotkania integracyjne. Zwiedziliśmy zakłady pracy m.in. „Bauer”, browar oraz farmę uprawy szparagów. Mieliśmy też niepowtarzalną okazję zwiedzenia fabryki i muzeum BMW w Monachium.
Ogromne wrażenie zrobiło na nas perfekcyjne przygotowanie naszego pobytu przez dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Na każdym kroku spotykaliśmy się z życzliwością, gościnnością i otwartością naszych gospodarzy.