2017-05-24|Umieszczone w: Erasmus+, |przez: Małgorzata Kącka

W dniach 19 – 25 marca 2017 roku nauczycielka naszego gimnazjum, pani Dorota Wereska, przebywała na Islandii w ramach projektu: „Otwieranie umysłów - Europa wspólny dom’ .
Była gościem szkoły podstawowej Háaleitisskóli, szkoły średniej Menntaskólinn við Hamrahlið oraz szkoły specjalnej Klettaskóli – sérskóli, w których obserwowała zajęcia lekcyjne, poznawała metody nauczania i gry edukacyjne wykorzystywane w tym kraju w praktyce szkolnej oraz rozmawiała z nauczycielami na temat funkcjonowania systemu szkolnictwa  na Islandii i stylu życia uczniów.
W ramach projektu odbyły się też spotkania nauczycieli z 16 krajów, których celem było poznawanie podobieństw i różnic systemów edukacji w ich krajach.