2017-06-07|Umieszczone w: |przez: Małgorzata Kącka

31 maja 2017  uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w I edycji konkursu wymowy angielskiej dla szkół organizowanego przez Zakład Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Marii Curie –Skłodowskiej w Lublinie. Zadaniem kandydatów było przedstawienie jurorom oraz publiczności krótkiego wystąpienia w języku angielskim w formie wiersza, łamańca językowego, dialogu, referatu ,  żartu słownego, anegdoty, opowiadania, fragmentu książki lub scenki z filmu.
Wystąpiło 25 uczestników z najlepszych szkół w Lublinie. Nasze gimnazjum było  reprezentowane przez 5 uczniów:  Jakuba Piróg i Natalię Zabłotni z 2F, którzy przygotowali scenkę z serialu” Friends”, zatytułowaną:  „A sandwich”, Jakuba Wysockiego z klasy 3E, który wyrecytował wiersz W.H. Rhodes’a pt. „The Golden Gate” oraz Katarzynę Mikulską i Wojciecha Ozimkiewicza z klasy 3F, którzy przedstawili scenę balkonową ze sztuki W. Szekspira pt. „Romeo i Julia”. Laureatami zostali uczniowie dwóch liceów, natomiast nasi uczniowie otrzymali trzy wyróżnienia. Gratulujemy :-)
Przygotowała: Agnieszka Adamczyk