2017-06-12|Umieszczone w: |przez: Małgorzata Kącka

8 czerwca br. obchodziliśmy 30. rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Lublina na Czuby oraz 15. rocznicę nadania Gimnazjum nr 11 imienia porucznika marynarki Mariana Tadeusza Mokrskiego.

W tym dniu społeczność Gimnazjum nr 11 wzięła udział we Mszy Św. w Kościele pw. Św. Rodziny. Wychowankowie wraz z nauczycielami złożyli kwiaty na płycie grobowca Rodziny Mokrskich, a następnie oddali hołd pod tablicą upamiętniającą patrona przy ul. 3 Maja 22.

W ramach godzin wychowawczych uczniowie pierwszych i trzecich klas przygotowali prezentacje pod hasłem „Porucznik Marynarki Marian Tadeusz Mokrski – Wielki Lublinianin”.
Następnie pierwszoklasiści wzięli udział w podsumowaniu działań podejmowanych w ramach realizacji projektu Erasmus+ „Mini festiwal pracy”.

Tego dnia odbył się także IV Mokrski Wielobój Morski o Puchar Przechodni Dyrektora Gimnazjum nr 11 w Lublinie.