2014-06-15|Umieszczone w: Przedmioty artystyczne, |przez: Małgorzata Kącka

10 czerwca odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Konkursie Plastycznym „Niemieckie przysłowia w ilustracjach ”. Konkurs został zorganizowany przez Biuro Konsula Honorowego Republiki Federalnej Niemiec w Lublinie.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Zadaniem uczestników było plastyczne zilustrowanie dowolnego przysłowia niemieckiego w technice malarskiej, rysunkowej lub wyklejanki.
Naszą szkołę reprezentowała Katarzyna Witczak z klasy 1 a, która zdobyła 3 miejsce oraz Magdalena Özen z klasy 1 a, która zdobyła wyróżnienie.

Rozdanie nagród odbyło się w siedzibie Konsula Honorowego pana Andrzeja Kidyby. Uczniowie zostali nagrodzeni licznymi upominkami i dyplomami. Konsul wygłosił ciekawą pogadankę na temat konkursu i zachęcił uczniów do udziału w następnej edycji  w przyszłym roku.
Po raz pierwszy nasza szkoła mogła pochwalić się sukcesami z udziału w tym konkursie. Gratulujemy !

Uczennice przygotowała pani Agnieszka Burdyk.