2015-10-30|Umieszczone w: |przez: Małgorzata Kącka

……mogą powiedzieć za słowami piosenki uczniowie klas 1C, 1F i 2B, którzy 22 października odwiedzili stolicę. Wycieczka upłynęła w sympatycznej atmosferze i była bardzo ciekawa.

Pierwszym jej punktem było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik - największego centrum nauki w Polsce. Tutaj na 22 tys. m2 można samodzielnie przeprowadzać eksperymenty i świetnie się przy tym bawić. Nie ma tu wyznaczonej ścieżki zwiedzania, uczniowie sami decydowali, co chcą zobaczyć. Na przykład w galerii „Świat w ruchu” mogli się przekonać na własnej skórze, co czuł Neil Armstrong gdy stawał na Księżycu, a galeria „Strefa światła” była ciekawym miejscem dla tych, którzy lubią zagadki kryminalne. Następnym punktem wizyty było planetarium „Niebo Kopernika”, gdzie dzięki projekcji na sferycznym ekranie młodzież przeniosła się w odległe zakątki kosmosu.
Kolejną atrakcją wycieczki był spacer ulicami Starego Miasta, który rozpoczął się pod Zamkiem Królewskim, a zakończył pod Pomnikiem Syrenki.
Wszyscy wrócili z Warszawy zmęczeni, ale  w doskonałych nastrojach. Wycieczkę zorganizowały panie: Olga Krawczyk, Marta Karykowska, Grażyna Głowacka i Agnieszka Goliszek.