2015-10-28|Umieszczone w: |przez: Małgorzata KąckaDnia 13 października klasa 2F pod opieką pań anglistek  Agnieszki Goliszek i Ewy Zielińskiej udała się do bibliotek Biblio i American Corner mieszczących się przy ulicy Szaserów w Lublinie.


Biblio to nowoczesna biblioteka multimedialna. Pierwsze, co rzuciło się wszystkim w oczy to nowoczesny wystrój tego miejsca. Wnętrze utrzymane jest w stylu skate-parkowym, do czego nawiązują siedziska w kształcie ramp, czy też stylizowane biurka komputerowe. Oprócz tradycyjnych książek, czasopism, audiobooków i gier planszowych znajduje się tu osiem stanowisk komputerowych oraz stanowiska z konsolami Playstation 3 oraz X-Box. Młodzież stwierdziła, że niewątpliwie każdy może tu znaleźć coś dla siebie.

Następnym punktem wycieczki była biblioteka American Corner, która posiada ogólnodostępne multimedia, książki i czasopisma w języku angielskim oraz pokaźną kolekcję zbiorów na temat USA. Biblioteka powstała w wyniku porozumienia między MBP im.H.Łopacińskiego a Ambasadą Amerykańską i jest jednym z niewielu miejsc tego typu w Polsce. Prowadzi  darmowe warsztaty, projekcje filmów, organizuje spotkania z gośćmi z USA. Nasi uczniowie szczególnie zainteresowali się grami planszowymi oraz komputerowymi w języku angielskim, których tu bardzo duży wybór.

Z pewnością  tutaj jeszcze wrócimy!