2012-09-30|Umieszczone w: Osiągnięcia, |przez: Węska Agata

Mateusz Mielnik  Języka Niemieckiego
 Katarzyna Mikulska  Geograficzny  Agata Węska

Laureaci etapu okręgowego:

1. Weronika  Adamczyk (Geograficzny, Fizyczny, Polonistyczny, Chemiczny, Biologiczny,  J. Niemieckiego, J. Angielskiego)
  2. Katarzyna Mikulska (Geograficzny)
  3. Dimitriewska Agata ( J. Niemieckiego )
  4. Słodkowska Wiktoria (J. Niemieckiego )
  5. Pelc Monika ( J. Niemieckiego )
  6. Mateusz Mielnik (J. Niemieckiego )

Inne osiągnięcia naszych uczniów:

Grupa 20 uczniów została laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „Polska dla Wszystkich” pod patronatem Ministra Spraw Zagranicznych – projekt „Miasto dobrych sąsiadów”.
Grupa 20 uczniów została laureatami Ogólnopolskiego Konkursu pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej „Na wspólnej ziemi, historia i kultura Żydów polskich”.
Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego organizowany przez PSNJN i Instutut Goethego. W etapie regionalnym wzięło udział 8 uczniów, w etapie ogólnopolskim 1 finalistka.
II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Łodzi. Uczeń otrzymał wyróżnienie.
VIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej. Uczeń otrzymał wyróżnienie.
Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla duetów gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych organizowany przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Chełmie pod patronatem prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej i Marszałka Województwa Lubelskiego. Dwie uczennice zajęły I miejsce. Nagrodą był studyjny wyjazd do Brukseli do Parlamentu Europejskiego.
Międzyszkolny Konkurs dla Gimnazjistów „Die Welt um mich Herum” organizowany przez nauczycieli języka niemieckiego z III LO w Lublinie. Uczennice zajęły I i II miejsce.
Wojewódzki Konkurs Piosenki Romantycznej „Liebe&Love” organizowany przez doradców metodycznych jęz. niemieckiego i angielskiego pod honorowym patronem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Lublin. Uczeń uzyskał III miejsce.
Funkcjonowanie klas dwujęzycznych realizujących program DSD I. Uczniowie klas trzecich mają możliwość uzyskania certyfikatu językowego na poziomie DSD I (poziom językowy B1). Uczniowie mają także możliwość kontynuowania projektu DSD II w III LO w Lublinie i VI LO w Lublinie. Uczniowie mają możliwość uzyskania certyfikatu językowego na poziomie DSD II (poziom językowy C1).
Prowadzenie anglojęzycznego Teatru „Flying 11”. Zajęcie II miejsca w IV Lubelskim Przeglądzie Teatrów Szkolnych w Języku Angielskim.
Wojewódzki Konkurs Geograficzny „Wędrujemy po mapie Świta” organizowany przez XXI LO im. Stanisława Kostki w Lublinie. Dwie uczennice uzyskały stopień laureata. Czterech uczniów zostało finalistami.
Konkurs Matematyczny organizowany przez XXI LO im. Stanisława Kostki w Lublinie. Dwie uczennice uzyskały wyróżnienie (wynik bardzo dobry).
Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów. Uczennica przeszła do drugiego etapu (ze względów zdrowotnych nie wzięła udziału).
KANGUR matematyczny 2012. Trzy uczennice uzyskały wynik bardzo dobry. Dwie uczennice wyróżnienia.
II miejsce w Turnieju „Miasta Partnerskie Lublina” organizowanego przez Prezydenta Miasta Lublin.
Uczestnictwo w realizacji projektu „e-Akademia Przyszłości” organizowanego przez WSiP, wspólnie z COMBIDATA POLAND. Projekt współfinansowany ze środków EFS.
Redagowanie gazety szkolnej „KAMERA” ze współpracą z Kurierem Lubelskim i grupą wydawniczą POLSKAPRESS. Gazeta kilkakrotnie (7 z 9) wygrała ogólnopolski konkurs Junior w Druku.
Udział w VIII Wieloboju Morskim o Złotą Kotwicę Dowódcy Marynarki Wojennej w Świnoujściu, w ramach programu Miasta Okręty. Gospodarzem turnieju jest VIII Flotylla Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grodzkiego Lublin Gimnazjada 2011/2012 w Pływaniu dziewcząt i chłopców.
I miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie 2011/2012 w sztafetach pływackich dziewcząt.
II miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie 2011/2012 w pływaniu chłopców.
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grodzkiego Lublin Gimnazjada 2011/2012 w sztafecie 4x100 m dziewcząt.
II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grodzkiego Lublin Gimnazjada 2011/2012 w koszykówce w kategorii dziewcząt i chłopców.
II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Grodzkiego Lublin Gimnazjada 2011/2012 w piłce ręcznej chłopców.
III miejsce we współzawodnictwie sportowym dziewcząt organizowane przez MSZS.
V miejsce we współzawodnictwie sportowym chłopców Gimnazjada Miasta Lublin w roku szkolnym 2011/2012 organizowane przez MSZS.
II miejsce w zawodach lekkoatletycznych p.n. „Czwartki lekkoatletyczne”.
I miejsce w III Mityngu Profilaktyczno-Sportowym Tour de Zemborzyce.
III miejsce w Turnieju Koszykówki chłopców. Rocznik 1991. O Puchar Prezydenta Miasta Radomia.
II miejsce w klasyfikacji drużynowej powiatowej Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół gimnazjalnych.
II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Regionalnej "LUBELSZCZYZNA - GODNA EUROPY OJCZYZNA". Patronat objął Prezydent Miasta Lublin, Związek Literatów Polskich.
Dwoje uczniów otrzymało wyróżnienia w konkursie literackim o zasięgu wojewódzkim "W KRĘGU IDEI JANUSZA KORCZAKA". Patronat - Lubelski Kurator Oświaty. Organizator - Młodzieżowy Dom Kultury "POD AKACJĄ" w Lublinie.